Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
Економічні статті
Менеджмент
Маркетинг
Мікроекономіка
Макроекономіка
Фінанси підручники
Початкова школа
Головна » Статті » Економічні статті

Подання заявки на вступ до СОТ та створення Робочої групи


Як перший крок держава чи незалежна митна територія подає заявку на ім’я Генерального директора СОТ з висловленням на-міру вступити до СОТ відповідно до положень Статті XII Марра-кеської угоди про заснування Світової організації торгівлі. Заявка поширюється серед усіх Членів СОТ, а країні надається статус спостерігача.
Статус спостерігача у Генеральній Раді надається спочатку на п’ятирічний період. При цьому представники країни-спостерігача можуть бути присутніми на Конференціях Міністрів, засіданнях Робочих комісій, груп, допоміжних органів Генеральної Ради за винятком засідань Комітету з питань бюджету, фінансування та управління. Спостерігач також повинен робити фінансові внески відповідно до Статті VII:2 Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі [1, с. 8].
 
 
 
Заявки на вступ розглядаються Генеральною Радою, яка вирі-шує питання щодо створення Робочої групи з питань розгляду заявки про вступ країни до СОТ. На цьому етапі обговорення в Генеральній Раді мають загальний характер, і зазвичай Генеральна Рада приймає рішення про створення відповідної Робочої групи.
Метою діяльності Робочої групи є «вивчення заявки про вступ до СОТ згідно зі Статтею XII і представлення Генеральній Раді або Конференції міністрів рекомендацій, які можуть включати Протокол про вступ» [31, с. 16].
Членом Робочої групи може стати будь-яка країна-член чи спостерігач при СОТ. Це гарантує прозорість багатосторонньої частини процесу приєднання. Кількісний склад Робочих груп суттєво коливається. Середня їх чисельність — 40 країн—Членів. Так, у 2000 році Робоча група Китаю налічувала 74 члени, а Сейшельських островів — 23 [31, c.16].

Хостинг від uCoz | Понеділок, 29.04.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS