Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
Економічні статті
Менеджмент
Маркетинг
Мікроекономіка
Макроекономіка
Фінанси підручники
Початкова школа
Головна » Статті » Економічні статті

Звільнення країн, що розвиваються, від певних зобов’язань, або додаткова гнучкість у виконанні цих зобов’язань

Угода про субсидії та компенсаційні заходи

Приклад звільнення країн, що розвиваються, від певних зобов’язань на­дає Угода про субсидії та компенсаційні заходи. Правило, яке за цією угодою забороняє країнам-Членам СОТ застосовувати експортні субси­дії, не поширюється на найменш розвинені країни з річним доходом на душу населення 1000 дол. США або менше. Ці країни перелічені в угоді.

Угода про сільське господарство

Прикладом додаткової гнучкості у виконанні зобов’язань стосовно кра­їн, що розвиваються, є Угода про сільське господарство. Угода заборо­няє країнам, які не взяли на себе зобов’язання щодо скорочення, надава­ти експортні субсидії на сільськогосподарську продукцію. ОЦІНКА ЛІКВІДНОСТІ ТА ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА Оскільки бі­льшість країн, що розвиваються, не взяли на себе таких зобов’язань, за­борона розповсюджується на них. Однак угода дозволяє їм надавати два види субсидій:

·     субсидії на зменшення вартості експортних операцій, включно з вар­тістю обробки, підвищення якості, інших операцій, а також вартістю міжнародних перевезень;

·     внутрішні транспортні збори за експортне транспортування, що ниж­чі ніж збори за внутрішні перевезення.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ

За угодою від країн вимагається скорочення внутрішньої підтримки (тобто, інших, не експортних субсидій) на узгоджений відсоток. Задля сприяння розвитку сільського господарського сектору в країнах, що роз­виваються, дозволяється виключити із розрахунку сукупного виміру під­тримки, такі субсидії:

·     інвестиційні субсидії, які в цілому спрямовуються у сільське госпо­дарство країни, що розвивається;

·     субсидії на закупівлю виробничих ресурсів для виробників з низьки­ми доходами та недостатніми ресурсами;

·     субсидії, спрямовані на припинення вирощування наркотичних рослин.

Технічна допомога задля розбудови потенціалу впровадження угод

У ряді угод СОТ містяться положення, що закликають усі країни-Члени (розвинені, ті, що розвиваються, та з перехідною економікою), Секрета­ріат СОТ та інші міжнародні організації, компетентні у відповідних га­лузях, надавати технічну підтримку країнам, що розвиваються, та най­менш розвиненим країнам для розвитку їхніх інституційних та правово­го середовища і потенціалу задля впровадження цих угод.

Хостинг від uCoz | Четвер, 16.05.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS