Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
Фінанси підприємства підручник
Тут ви знайдете підручник в якому розповідається про фінанси підприємств
корпоративні фінанси підручник
державні фінанси підручник
фінанси підручник
підручник місцеві фінанси
фінанси підприємств поддєрьогін
міжнародні фінанси
Підручник з міжнародних фінансів, автор підручника Петрашко
Головна » Статті » Фінанси підручники » корпоративні фінанси підручник

Фінансова звітність корпорації

Треба знати, що фінансова звітність корпорацій складається на підставі бухгалтерської звітності. Відмінність полягає в тому, що фінансова звітність обов’язково публікується у фінансовій пресі, у спеціальних виданнях корпорації, а також неодмінно розглядається незалежним аудитором, висновки якого теж публікуються. Публікація фінансової звітності забороняється, якщо бракує висновків аудитора. Фінансова звітність офіційно реєстру¬ється в спеціальних інститутах.
Необхідно мати уявлення про чотири документи фінансової звітності корпорацій: баланс; звіт про прибуток (США) або рахунок прибутків та збитків (Великобританія); звіт про акціонерний капітал; звіт про зміну фінансової позиції. Потрібно орієнтуватись у складі активів, пасивів та сплаченого капіталу в балансі корпорації. 
Також слід засвоїти так зване золоте правило балансу, котре можна подати такою формулою:
 
тобто відношення вартості акціонерного капіталу та довгостро-кових пасивів до основного капіталу має дорівнювати або бути більшим за 1. Сума довгострокових джерел фінансування й акціонерного капіталу повинна перевищувати вкладення в основний капітал (або дорівнювати їм). Відоме також більш загальне правило зі включенням у знаменник наведеної формули суми оборотних активів, «заморожених» на довгий строк.
«Золоте правило» довгострокового фінансування виражається формулою:
 
тобто вкладення в довгострокові активи мають бути менші або дорівнювати довгостроковим джерелам. Не можна допускати та-кого становища, коли довгострокові активи перевищують довго-строкові пасиви.
«Золоте правило» короткострокового фінансування полягає в такому:
 
тобто, на відміну від довгострокових вкладень, короткострокові активи мають перевищувати короткострокові пасиви. Тим самим підтримується ліквідність.

Хостинг від uCoz | Понеділок, 21.05.2018 | Вітаю Вас Гість | RSS