Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
Фінанси підприємства підручник
Тут ви знайдете підручник в якому розповідається про фінанси підприємств
корпоративні фінанси підручник
державні фінанси підручник
фінанси підручник
підручник місцеві фінанси
фінанси підприємств поддєрьогін
міжнародні фінанси
Підручник з міжнародних фінансів, автор підручника Петрашко
Головна » Статті » Фінанси підручники » міжнародні фінанси

Єврооблігації в «євро»

З 1999 р. почалось проведення валютних операцій у євро та випуск єврооблігацій з номіналом у новій валюті. У зв’язку з цим ризик обміну валюти значно скоротився та далі зменшуватиметься з розширенням зони євро та входженням до її складу нових країн. Необхідність проведення єдиної економічної політики європейських урядів, пов’язана з бажанням стабілізувати курс євро, приведе до зменшення інфляційного ризику та ризику зміни економічних і правових умов гри на ринку. Одночасно зі зниженням ризиків розпочнеться й постійне зниження процентної ставки за єврооблігаціями.
Ціна євронот, що випускаються переважно країнами з високо-розвиненою ринковою економікою, визначається на базі рейтин-гу позичальника, що присвоюється міжнародними рейтинговими агенціями. Зі створенням Європейського валютного союзу рей-тингові агенції переглянуть систему рейтингів європейських кра-їн у напрямі до їхнього зближення. Отже, прибутковість за їх-німи єврооблігаціями буде також приблизно на одному рівні. Це приведе до пошуку інвесторами нових високоприбуткових інструментів, хоча ринок євроборгу буде ще довго приваблювати емітентів своєю стабільністю.
1998 рік уже можна назвати роком облігацій, деномінованих у європейській валютній одиниці.
Таблиця 15
ЄВРООБЛІГАЦІЇ В «ЄВРО» [7, с. 295]
Організатор Сума, млрд євро Кількість
Paribas 15,2 16
SBC Warburg DR 10,2 13
JP Morgan 5,8 4
Merrill Lynch 3,6 5
CSFB 3,1 4
Goldman Sachs 2,0 1
Deutsche Morgan Grenfell 1,5 4
Societe Generale 1,3 4
Salomon Smith Barney 1,3 3
Barclays Capital 1,2 2
Зміни на фінансових ринках вплинуть у першу чергу на орга-нізаційну інфраструктуру та учасників ринку. Серйозні переста-новки пройдуть серед європейських бірж. Буде створено нові ри-нки, а діючі втягнуться в новий виток гострої конкуренції.
Створення ЄВС підвищить конкуренцію серед банків та неба-н¬ківських установ. За прогнозами західних експертів, у певних країнах дозвіл створювати фонди, які інвестують свої кошти в ін-струменти фондового ринку, порушить банківську монополію операцій на грошових ринках. У будь-якому разі банки втратять прибутки від операцій на ринку Forex.
Зі створенням ЄВС кожна емісія державних облігацій країн-учасниць буде здійснюватись у євро. Разом з тим європейські фінансові ринки збережуть деякі специфічні риси, пов’язані з різницею їхніх податкових систем, а також відсутністю єдиного позичальника (яким у США є Міністерство фінансів). Різниця в прибутковості буде відображати, як ринок оцінює ризик неви-конання зобов’язань. Зросте значимість європейських валют у міжнародних портфелях цінних паперів: їхня частка за останні 15 років майже подвоїлась і досягла 40 %. Зростання попиту на євроактиви буде супроводжуватися збільшенням їхньої пропо-зиції.

Хостинг від uCoz | Середа, 23.05.2018 | Вітаю Вас Гість | RSS