Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
основи маркетингу
Підручник з основ маркетингу, автор Войчак
котлер основи маркетингу
циганкова міжнародний маркетинг
Підручник з міжнародного маркетингу, автор Циганкова.
дурович маркетинг
інформаційний маркетинг
Підручник з інформаційного маркетигу, все про маркетингові інформаційні системи, автор Єжова
Банківський маркетинг
Підручник банківський маркетинг, все про маркетинг у банку, автор Нікітін
Головна » Статті » Маркетинг » інформаційний маркетинг

Ціноутворення на ринку маркетингових послуг

Якщо структуру пропозицій на ринку маркетингових дослі-джень визначити можливо, то розібратись у фінансових показни-ках значно складніше.
Зрозуміло, що вартість маркетингового дослідження залежить від обсягу самого дослідження (території охоплення, кількості респондентів, методів збирання первинної інформації тощо). Ін-формацію про вартість маркетингового дослідження потенційний клієнт здобуває з двох джерел: ділової преси та самого маркетингового агентства. У діловій пресі називають суми від 300 грн. до десятків тисяч. Очевидно, що на 300 грн. зробити повноцінне мар¬кетингове дослідження неможливо. Але у споживачі маркетингових досліджень не можуть у цьому розібратись.
Підтримування розвинутої опитувальної мережі у робочому стані не дешеве. Однак жорстка конкуренція в цьому сегменті ринку змушує українські маркетингові компанії сильно демпін-гувати і дешево пропонувати інформацію. Якщо компанія бе-реться провести за $ 1000 дослідження, що коштують $ 10 000, то можна зрозуміти, наскільки якісною буде інформація. Ситуація зміниться, коли підвищиться соціологічна грамотність наших замовників.
Будь-який клієнт перед тим, як зупинити свій вибір на яко-мусь з агентств, проводить своєрідний тендер. Тому різниця в ці-ні на послуги агентств одного класу не може бути значною. 
У самих виконавців маркетингових досліджень домогтися 
інформації про ціни теж непросто. Більшість із опитуваних ком-паній пропонують клієнту спочатку розробити план (проект) проведення маркетингових досліджень і тільки потім можуть на-звати вартість. І об’єктивно це так, бо неможливо розрахувати витрати на маркетингові дослідження, не уявляючи собі його об-сягів. Але клієнт не хоче чекати, він бажає отримати інформацію про ціни від багатьох виконавців і лише потім зробити свій вибір. Слід зазначити, що тільки декілька провідних компаній (Socis Gallup, UMG, USM, «Обрій-маркетинг») мають уже готові розці-н¬ки на проведення інтерв’ю з кінцевими споживачами та експер-тами, інші фінансові показники. Маємо замкнуте коло: споживач маркетингових послуг, щоб вибрати фірму-виконавця, повинен знати ціну, але щоб знати ціну, він повинен вибрати фірму. 

Хостинг від uCoz | Середа, 25.04.2018 | Вітаю Вас Гість | RSS