Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » Банківський менеджмент

Переваги та недоліки форвардних контрактів

Форвардні контракти мають ряд переваг перед іншими фінансовими інструментами.
По-перше, індивідуальний характер укладення контракту дозволяє до-сить точно хеджувати ризик визначенням суми угоди і термінів, які відповідають потребам сторін. По-друге, за форвардними угодами не стягується додаткова платня (комісійні тощо). Для банку перевагою є те, що форвардні операції мають позабіржовий характер, і завдяки цьому він може диктувати свої умови щодо угоди, зокрема встановлювати ціну акти-ву.
Головним недоліком форвардних угод є відсутність можливості манев-рувати. Умова обов’язкового виконання не дозволяє достроково розірвати угоду або змінити її умови, а відсутність вторинного форвардного ринку не дає змоги перепродати контракт. Як наслідок, форвардні контракти мають низьку ліквідність, що також є їх недоліком. Ризик невиконання зобов’язань за форвардним контрактом досить високий. Останнім часом учасники форвардних операцій шукають вихід із такого становища. Наприклад, за умовами контракту передбачається, що він може бути розірваний за згодою обох сторін або з ініціативи однієї сторони з виплатою грошової компенсації.
Форвардні контракти не є загальнодоступними фінансовими інструментами, оскільки на форвардному ринку існують істотні обмеження, такі як наявність кредитної лінії, високий рейтинг, постійні фінансові зв’язки з банком і т. ін. Ці умови значно звужують кількість учасників форвардних ринків.
Для клієнтів недоліком форвардних угод є також відсутність можливості широкого вибору банку-партнера і, як наслідок, необхідність приймати ті умови, які диктує банк.
Однією з проблем, що постають у зв’язку з форвардними контрактами, є складність у пошуках партнерів, які мають намір зайняти точно проти-лежну позицію. У цілому з огляду на перелічені проблеми та недоліки фор-вардний ринок не є досить активним і популярним.

Хостинг від uCoz | Четвер, 26.04.2018 | Вітаю Вас Гість | RSS