Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » Банківський менеджмент

Переваги та недоліки своп-контрактів

Угоди своп мають ряд переваг порівняно з іншими фінансовими інструментами. Однією з важливих переваг є те, що обидві сторони кон-тракту отримують можливість досягти поставленої мети: хеджування ризи-ку або зниження витрат із залучення коштів. Вартість свопів значно нижча за вартість інших інструментів хеджування, наприклад таких як опціони. У разі взаємної домовленості комісійні за операціями своп можуть взагалі не стягуватися.
Перевагою свопів є те, що ці угоди укладаються на будь-який період та фінансовий актив, на відміну, наприклад, від ф’ючерсів. Ринок свопів добре розвинений, і тому процедура укладання своп-контрактів легко реалізується, умови обговорюються, як правило, по телефону. 
Достроково вийти з операції своп можна кількома способами. Для цьо-го можуть укладатися зворотні свопи, коли новий контракт компенсує дію уже існуючого. Крім того, при підписанні угоди можна обумовити випадки припинення її дії, які дозволяють кожній зі сторін за деяку платню розірвати контракт.
Новою формою своп-контрактів є свопціони, які надають право одному чи обом учасникам вносити до контракту деякі зміни або нові умови протя-гом періоду його дії. Можливість дострокового виходу та гнучкість при виборі шляху звільнення від умов контракту є ще однією перевагою свопів.
Оскільки більшість свопів укладається на умовну суму, це значно зменшує розмір ризику за даним видом операцій. У разі невиконання зо-бов’язань однією зі сторін втрати іншої сторони обмежуватимуться конт-рактними відсотковими платежами або різницями валютних курсів, а не поверненням основної суми боргу. Важливо зазначити, що випадки неви-конання зобов’язань за свопами — досить рідкісне на практиці явище. Ці переваги свопів перед іншими фінансовими інструментами зумовили значну популярність такого виду операцій, швидкого їх поширення та вдоско-налення.
Проте своп-контракти мають деякі недоліки, і серед них — існування кредитного ризику. Хоча розмір ризику може бути не дуже значним, але він існує. Крім того, якщо угода укладається з умовою реального обміну сумами, то ризик значно збільшується. Оскільки свопи — це довгострокові фінансові інструменти, то рівень ризику протягом дії контракту безперервно змінюється і потребує постійного контролю. З метою зниження кредитного ризику можуть використовуватися гарантії третьої сторони, резервні акредитиви, застава або інші види забезпечення. З цією самою метою угоди своп можуть укладатися за допомогою посередників, що діють як клірингова палата і гарантують виконання всіх умов контракту. Найбільшими посередниками при організації та забезпеченні гарантій своп-контрактів є великі банки США, торговельні та інвестиційні банки Великобританії, провідні дилери ринку цінних паперів Японії. Намагання знизити кредитний ризик часто призводить до суттєвого збільшення вартості контракту, що пов’язане з виплатою брокерських та комісійних платежів.

Хостинг від uCoz | Неділя, 22.04.2018 | Вітаю Вас Гість | RSS