Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » Банківський менеджмент

Типи валютних ризиків

Валютний ризик — це ймовірність того, що курс національної валюти щодо іноземної зміниться протягом певного проміжку часу. У реальному житті курси однієї валюти щодо іншої дуже рідко вдається більш чи менш довго втримати на одному і тому самому рівні. Отже, валютний ризик існує майже завжди, коли здійснюються операції з іноземною валютою.
Валютні операції, які проводяться на міжнародному ринку, досить різноманітні. Валютний ризик, що виникає при їх здійсненні, також неоднорідний. Існує кілька основних типів валютного ризику. 
На спотовому валютному ринку основним ризиком є ризик зриву по-ставок, який виникає через несинхронну роботу ринків. Різниця в часових поясах призводить до того, що один з платежів проводиться раніше, ніж зустрічний платіж. Час між здійсненням зустрічних переказів потоку валют є ризиковим періодом. Для зменшення ризику зриву поставки необхідно перевіряти фінансовий стан учасника, з яким проводиться валютна операція. У разі сумнівів можна обумовити в контракті, що зустрічний  платіж буде здійснено після отримання визначеної суми валютних коштів.
Інший тип валютного ризику — операційний, який виникає через по-милки та зловживання у платіжних та клірингових системах. Методом зниження цього типу ризику є посилення внутрішнього контролю за систе-мами комунікацій.
Обліковий ризик як тип валютного ризику виникає внаслідок зміни вартості активів чи пасивів у іноземній валюті через мінливість обмінного курсу, тоді як основна вартість активу чи пасиву в базовій валюті не змінюється. Даний тип валютного ризику залежить від прийнятої системи бухгалтерського обліку.
При наданні комерційного чи банківського кредиту в іноземній валюті виникає кредитний валютний ризик, пов’язаний з можливістю неповернен-ня коштів чи достроковим поверненням кредиту, коли постає проблема реінвестування. Такий тип ризику можна розглядати окремо як кредитний і валютний ризик, застосовуючи відповідні методи управління.
Для всіх учасників валютного ринку найбільш значущим є позиційний ризик, який залежить від розміру та виду валютної позиції, що її займає учасник у кожний конкретний момент часу. 

Хостинг від uCoz | Понеділок, 21.05.2018 | Вітаю Вас Гість | RSS