За прийняття рішення про інвестиції за кордоном ТНК мають обрати оптимальне співвідношення позичкового та власного ка-піталу; оцінити ставку прибутку за використання місцевої валюти чи валюти інвестора; схарактеризувати потоки готівки, специфічні для іноземних інвестицій; визначити на багатонаціональній основі вартість капіталу й застрахуватися від політичних ризиків у іншій країні, а також від валютних ризиків.
Під час складання бюджету довгострокових витрат фірми з закордонного проекту слід звернути увагу на низку аспектів. Не-обхідно проводити різницю між сукупними потоками готівки за проектом та потоками готівки, яка повертається головній компа-нії. Унаслідок різниці систем оподаткування, обмеження на фі-нансові потоки, місцеві норми, фінансові ринки й інститути, фі-нансування й повернення коштів головній компанії слід вказу-вати в податкових документах.
Різні темпи інфляції в певних країнах з часом можуть дуже впливати на конкурентоспроможність (а як наслідок, — на пото-ки готівки). Коливання валютних курсів здатні змінити конкуре-нтоспроможність закордонного філіалу. Політичні фактори мо-жуть різко зменшити вартість закордонних інвестицій. Кінцеву продажну вартість важко оцінити, оскільки ринкова вартість про-екту може бути різною для покупців з країни базування філіалу, країни базування головної компанії та інших країн.
|