Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » Банківський менеджмент

Організація опціонної торгівлі

Опціонні контракти укладаються як на біржовому, так і на позабіржовому ринку. До 1973 року торгівля опціонами існувала лише на позабіржовому ринку. Учасниками таких угод є здебільшого банки та їхні клієнти — компанії, фірми. Іноді угоди укладаються на міжбанківському ринку, коли менший за розмірами банк купує опціони у великого банку. На позабіржовому ринку опціони використовуються як банківський продукт або послуга, що надається клієнтам. Такі опціонні контракти не стандартизовані і можуть укладатися на будь-яку суму та термін за потре-бами покупця. Позабіржові опціони звичайно виписує банк своїм клієнтам і точно пристосовує до їхніх потреб. Якщо клієнт вирішить не виконувати опціон, він може продати його лише тому банку, в якому він був придбаний. Тому при поверненні опціону умови диктує банк. Він купить опціон тільки в разі, якщо в нього залишилась внутрішня вартість (тобто для банку має сенс виплатити деяку суму для ліквідації опціону).
Позабіржові опціони низьколіквідні, вторинний ринок доволі вузь¬кий. Контракти на позабіржовому міжбанківському ринку укладаються за допо-могою брокерів або дилерів, гарантію виконання бере на себе брокер¬ська компанія. З розвитком біржової торгівлі опціонами обсяг позабір¬жового ринку скоротився.
Біржова торгівля опціонами відкрилася у США в 1973 році на Чикагській Біржі Опціонів. Спочатку це були 16 опціонів на прості акції, що були на той час предметом активних торгів. Операції з опціонами на державні цінні папери стали проводитися з 1982 року. Завдяки високій ліквідності біржових опціонів та їх доступності біржова торгівля приваб-лива для учасників ринку.
Біржова торгівля опціонами за технікою багато в чому схожа на ф’ючерсну торгівлю. Біржові опціони мають стандартні суми та строки дії угоди, які збігаються з відповідними умовами ф’ючерсних контрактів. Терміни дії більшості біржових опціонів закінчуються в березні, червні, вересні та грудні. Клірингова палата біржі дає гарантію виконання всіх опціонних угод, які торгуються на даній біржі. Біржові опціони, як і ф’ючерси, є високоліквідними фінансовими інструментами.
Для участі в торгах учасник ринку має відкрити рахунок у брокер¬ській фірмі і внести гарантійний внесок. За наказом клієнта брокер купить чи продасть зазначену кількість опціонів будь-якого типу. Після здійснення операції купівлі опціону клієнт займає довгу, а після операції продажу — коротку позицію. Позиції можуть бути закриті укладанням офсетної угоди в будь-який момент часу або виконанням опціону в зазначені терміни. При проведенні операцій з опціонами на біржі клієнт виплачує брокерській фірмі комісійну винагороду. Щоденно клірингова палата провадить взаємо-розрахунки за всіма відкритими позиціями учасників біржової торгівлі опціонами. Умови біржової торгівлі опціонами змінюються від біржі до біржі. Опціонні контракти використовуються здебільшого великими бан-ками та фірмами у провідних фінансових центрах торгівлі. Менші за розмірами банки та компанії віддають перевагу дешевшим інструментам хеджування. Опціонна торгівля доступна як для юридичних, так і для фізичних осіб.

Хостинг від uCoz | Четвер, 02.05.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS