Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » Банківський менеджмент

Переваги та недоліки опціонів

Опціонні контракти мають ряд переваг порівняно з іншими інстру-ментами хеджування. Надання можливості вибору у процесі прийняття рішення про виконання опціону є основною перевагою та привабливою ри-сою опціонів.
Перевага полягає також у тому, що прибуток власника опціону не обмежується, як це характерно для інших інструментів хеджування. Крім того, опціон обмежує ризик власника розміром опціонної премії, яка визначається в момент укладання контракту. Це дає змогу планувати діяльність у напрямку компенсації вірогідних втрат за опціоном. Наприк-лад, компанія може включити вартість опціону в кошторис витрат на ви-робництво продукції або будівництво для замовника. Існування біржового та позабіржового опціонних ринків надає учасникам ширші можливості вибору для хеджування опціонами порівняно з іншими інструментами, оскільки для форвардних контрактів і свопів діє лише позабіржовий ринок, а для ф’ючерсів — лише біржовий. При використані опціонів можна найточніше дібрати саме той тип опціону (американський, європейський), його категорію (ITM, ATM, OTM), вид торгівлі (біржовий, позабіржовий), які найповніше задовольняють потреби учасника. Різнома¬нітність опціонів є однією з переваг даного виду фінансових інструментів.
Головний недолік опціонів — це їх висока вартість. Для порівняння: форварди — комісійні не стягуються, ф’ючерси — витрати мінімальні, свопи — близько 1% від суми контракту, тоді як опціони — близько 3 – 5% від суми угоди і вище. Іншим недоліком є необхідність виплати всієї опціонної премії "наперед”, тобто в момент укладання угоди. Недолік біржових опціонів — це стандартні суми, терміни виконання та види активів, які не завжди відповідають потребам клієнтів.
В Україні організація як позабіржової, так і біржової торгівлі опціонами — справа майбутнього.

Хостинг від uCoz | Середа, 01.05.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS