Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » інформаційний менеджмент

Наявність і рух працівників


    Дані про наявність і рух персоналу — важливий елемент в управлінні підприємством. При цьому треба мати на увазі, що показник наявності персоналу складається, як правило, з двох складових: постійно працюючих і тимчасово працюючих. Відпо-відно складають і відомості. Рух працівників — це плинність персоналу; такі дані включають: відомості про прийняття працівників; відомості про працівників, що припинили трудовий договір; відомості про переміщення працівників усередині підприємства тощо. Крім того, важливе значення має складання звітності про наявність персоналу в різних аспектах.
    Вихідні форми з результатною інформацією про наявність і рух працівників складаються в розрізі різних ознак, які включа-ються в спеціальну зону «елементи об’єктів інформації». Сюди входять структурні підрозділи, категорії персоналу, посади (професії), розряди, причини руху працівників, а також дані про їхній вік, стать, освіту, стаж (загальний, безперервний) і т. ін. Використовуються менеджерами персоналу різних рівнів при аналізі цієї інформації.
    Наявність і прийняття працівників. Інформація про факти-чну чисельність працівників підприємства, що видається на екра-ни ПЕОМ у різних аспектах, потрібна менеджерам персоналу. І насамперед їм потрібна до початку планового періоду така інфо-рмація, яка висвітлює стан фактичної наявності працівників у структурних підрозділах у розрізі категорій персоналу і профе-сій, а часом і розрядів.
    Крім того, різнобічні характеристики працівників, що є в масиві про наявних і прийнятих працівників KADR, дозволяють одержувати вихідні дані з різними специфічними показниками, що розглянуті нижче.
    Тому й метою складання вихідних відомостей є отримання для аналізу даних про структуру наявного персоналу і його склад у різних аспектах.
    Для складання всіх необхідних вихідних відомостей викорис-товуються, з одного боку, зазначений вище масив KADR, з дру-гого — спеціальні масиви регламентуючої інформації REGLAMI і бібліотеки описаних форм вихідних документів BIBFORV.
    Так, у вихідній формі, складеній за довідковою структурою для менеджерів персоналу структурних підрозділів, зазначається: КОМУ: код ПЕОМ ______, номер форми ______, «шапка» — «Зведені відомості про фактичну чисельність постійних працівників по категоріях персоналу, професіях і розрядах структурних підрозділів підприємства станом на конкретну дату». Під час складання цієї відомості використовуються дані масиву KADR (Блок 1) підприємства в цілому (наявність за станом на 1 число поточного місяця і прийнятих працівників за даний період). У графах форми зазначаються: елементи об’єкта інформації — структурний підрозділ, категорія персоналу, професія і розряд, а також кількість працівників по кожному розряду, професії, категорії персоналу і структурному підрозділу в цілому. Зазначається також і загальний підсумок кількості працівників підприємства.
    Аналогічно складаються зведені відомості про тимчасових працівників по категоріях персоналу, професіях і розрядах структурних підрозділів підприємства станом на конкретну дату.
    На основі цього ж масиву KADR, у якого в Блоці 2 є інформа-ція, що характеризує види заново прийнятих і переміщених пра-цівників у поточному місяці, а також на основі спеціальних масивів REGLAMI і BIBFORV можна скласти вихідні форми за довідковою структурою, які віддзеркалюватимуть дані, з одного боку, про заново прийнятих працівників до того чи іншого структурного підрозділу по видах приймання та інших (категоріях персоналу, професіях тощо) ознаках, з другого — про внутрізаводське переміщення працівників по видах переміщення та інших ознаках.
    При складанні, наприклад, довідкової відомості про прийня-тих працівників по підприємству в цілому в розрізі структурних підрозділів у поточному місяці використовують масив KADR (Блоки 1 і 2) в тій його частині, що характеризує прийнятих працівників у поточному місяці за період з 1-го по день складання відомості (форма 7.7). Використовуються також спеціальні масиви REGLAMI і BIBFORV.
    ПЕОМ № _____   Форма 7.7
    ВІДОМІСТЬ
прийнятих працівників по підприємству в цілому в розрізі
 структурних підрозділів ____________ місяць __________ року
    Елементи об’єкта інформації        Кількість працівників по
    струк-турний
підрозділ        катего-рія
персо-налу        посада
(профе-сія)        вид
при-ймання        виду
при-ймання        посаді
(профе-сії)        категорії
персо-налу        структурно-му
підроз-ділу        підприємству
    1        2        3        4        5        6        7        8        9
    Кількість працівників по q-м виду приймання ( , графа 5), j-й посаді ( , графа 6), k-й категорії персоналу ( , графа 7), по с-му структурному підрозділу ( , графа 8), а також по підп-риємству в цілому (N, графа 9) визначається:
     ;   ;   ;  
 ;   .
    Для аналізу причин плинності кадрів складають відповідні до-відкові зведення про прийняття працівників на роботу чи про припинення ними трудової діяльності в межах структурного під-розділу, чи по підприємству в цілому за певний період часу. Во-ни складаються в різних варіантах, характеризуючи, наприклад, причини такого руху (переміщення), кваліфікацію (категорію, професію), вік, освіту й т. ін. За потреби можна скласти відомос-ті розглянутими щойно методами, вносячи до них не лише кіль-кісні показники за даними ознаками, а й відповідні відносні ве-личини (у %).
    Припинення трудового договору працівниками. Дані, що ха-рактеризують у різних аспектах працівників, які припинили тру-довий договір (яких звільнили з роботи), можна одержати таким способом. Використовуючи відбірковий масив про при¬пинення трудового договору працівниками VBKADR, можна відібрати з масиву про наявних і прийнятих працівників KADR записи зві-льнених з роботи працівників, до яких (записів) заносять дані про звільнення (у Блок 13 записують відповідні дані).
    Метою складання вихідних відомостей є отримання для аналізу даних про працівників у різних аспектах, які припинили трудовий договір із підприємством.
    Використовуючи відібрані записи (з даними у Блоках 1 і 13) з масиву KADR, та спеціальні масиви регламентуючої інформації REGLAMI і бібліотеки описаних форм вихідних документів BIBFORV, можна скласти вихідні дані, що характеризуватимуть працівників, які припинили трудовий договір з різних причин. Наприклад, зведені відомості про звільнених працівників підпри-ємства по видах звільнення, категоріях персоналу і по структу-рних підрозділах за конкретний період мають в основному таку саму форму з довідковою структурою, як і для прийнятих працівників, але складеною з зазначенням видів звільнення.
    Звітні форми про наявність і рух персоналу. Складання цих форм у такому вигляді інколи прямо не включається до об’єктів інформації, про які здійснює інформування менеджерів персона-лу система об’єктивного інформаційного забезпечення менедж-менту персоналу, але цю, об’ємну і трудомістку роботу вико-нують окремі, на те уповноважені, менеджери персоналу за до-помогою ПЕОМ. Це передусім складання зведених відомостей по підприємству в цілому, які б характеризували склад наявного персоналу на початок і кінець звітного періоду, його рух за певний (звичайно звітний) період тощо.
    Для складання зазначених зведених відомостей по підприємс-тву в цілому використовуються: масив про наявних і прийнятих працівників підприємства KADR за станом на початок звітного періоду, масив про прийнятих (на постійну роботу) працівників на підприємство KADR за звітний період, масив про припинення трудового договору працівниками VBKADR в звітному періоді, а також спеціальні масиви REGLAMI i BIBFORV.
    Розглянемо одну з них. Вихідна форма, складена за довідко-вою структурою по підприємству в цілому, яка характеризує, наприклад, зведені відомості про наявність і рух персоналу по підприємству в цілому в звітному періоді, має графи, у яких зазначаються: елементи об’єкта інформації — категорія персоналу, а також кількість персоналу — за станом на початок звітного періоду, тих, які прийняті за звітний період, тих, які припинили трудовий договір у звітному періоді, та за станом на кінець звітного періоду.
    Підсумки кількості персоналу одержують по кожній категорії персоналу і підприємству в цілому по всіх чотирьох графах відомості. Одержані дані використовуються для заповнення необхідних показників у звітних формах.

Хостинг від uCoz | Середа, 01.05.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS