Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » інформаційний менеджмент

Планова чисельність персоналу


    Планова чисельність персоналу визначається низкою розрахунків. Це передусім розрахунки необхідної (планової) чисельності працівників для основного виробництва, потім такої самої чисельності для допоміжного виробництва, непромислового господарства, інших служб тощо. Загальна планова чисельність пра¬цівників підприємства в цілому визначається підсумком показників розрахованих частин.
    Основна мета розрахунків — визначення необхідної чисель-ності робітників і нормативної заробітної плати для них, що пот-рібні для виконання виробничої програми, складеної на рік чи квартал, як по підприємству в цілому, так і по конкретному структурному підрозділу. Вихідні форми з результатною інформацією використовуються відповідними менеджерами персоналу при формуванні штатних розписів підприємства і його підрозділів.
    Методики зазначених розрахунків різні. Найпростіша є така, що може бути автоматично виконана на ПЕОМ — це розрахунки самої диференційованої чисельності персоналу — робітників, які необхідні для виконання основної програми випуску продукції основним виробництвом. Інші розрахунки виконуються і за аналогією з цими, і виходячи з досвіду минулого періоду тощо. Тож розглянемо порядок розрахунків планової потреби в робітниках-відрядниках.
    Розрахунки необхідної (планової) чисельності основних ро-бітників і заробітної плати для них. Для виконання основної виробничої програми підприємства в плановому періоді (році, кварталі), необхідно знати кількість основних робітників і вели-чину прямої заробітної плати для них. Розрахунки цих показни-ків здійснюються в вихідних формах. Окремими розрахунками визначається потреба в аналогічних показниках і в інших катего-ріях персоналу. Щоб спростити методику розрахунків, не брати-мемо до уваги коефіцієнти підвищення продуктивності праці для робітників, а також величини додаткової заробітної плати та інші доплати. New Year 2012 in Amsterdam Розрахунки виконуються в два етапи.
    1. Спочатку складають вихідну форму — розрахункову відо-мість на визначення загальних витрат нормативного часу і су-ми заробітної плати в розрізі професій і розрядів по кожному найменуванню виробів підприємства в цілому на такий-то пла-новий період (форма 7.3).
    Для одержання цієї відомості використовують, з одного боку, масиви планових обсягів випуску готових виробів DRPLANI та загальних витрат нормованого часу та заробітної плати на виго-товлення і складання одного виробу SZPV, з другого — спеціальні масиви регламентуючої інформації REGLAMI і бібліотеки описаних форм вихідних документів BIBFORV.
    ПЕОМ № _____   Форма 7.3
    РОЗРАХУНКОВА ВІДОМІСТЬ
про визначення загальних витрат нормативного часу і сум заробітної плати
в розрізі професій і розрядів по кожному найменуванню виробів
підприємства в цілому на такий-то плановий період
    Елементи об’єкта інформації        Планові
обсяги випуску
виробів        Нормативний час
на виготовлення        Нормативна
сума зарплати
на виготовлення
    код
виробу        професія        розряд            одного
виробу        всіх
виробів
одного
найменування        одного
виробу        всіх
виробів
одного
найменування
    1        2        3        4        5        6        7        8
    Величина нормативного часу на виготовлення всіх v-х виробів одного найменування робітниками j-ї професії r-го розряду ( , графа 6) визначається множенням величини планового обсягу випуску v-х виробів ( , графа 4) на показник нормативного часу на виготовлення одного виробу ( , графа 5):
     .
    Аналогічно визначається величина нормативної суми заробіт-ної плати на виготовлення всіх v-х виробів одного найменування робітниками j-ї професії r-го розряду ( , графа 8):
     .
    Вихідні дані цієї відомості (плановий період, код виробу, про-фесія, розряд, кількість виробів, величина нормативного часу і нормативної суми заробітної плати на виготовлення всіх виробів одного найменування) фіксуються в робочий масив нормати-вних величин часу і зарплати на виготовлення всіх виробів одного найменування ZVEDV.
    2. Цей робочий масив ZVEDV разом з масивом ефективного (планового) фонду праці одного працівника FVREMK використо-вується для розрахунків і складання відомості планової потреби необхідної кількості робітників і заробітної плати для них по підприємству в цілому на такий-то плановий період (форма 7.4). Тут використовуються також спеціальні масиви REGLAMI і BIBFORV.
    ПЕОМ № _____   Форма 7.4
    ВІДОМІСТЬ
планової потреби необхідної кількості робітників і заробітної плати для них
по підприємству в цілому на такий-то плановий період
    Елементи
об’єкта інформації        Нормативний час
на виготовлення
всіх виробів
усіх найменувань        Ефективний
(плановий) фонд
робочого часу праці одного пра-цівника        Планові показники
    професія        розряд                кількості
робітни-ків        заробітної
плати
    1        2        3        4        5        6
    Величина нормативного часу на виготовлення всіх v-их виро-бів усіх найменувань по j-й професії r-го розряду ( , графа 3):
     .
    Плановий показник кількості робітників j-ї професії r-го роз-ряду ( , графа 5) визначається діленням показника ( , графа 3) на ефективний фонд робочого часу праці одного працівника ( , графа 4):
     .
    Плановий показник величини нормативної суми заробітної плати для робітників j-ї професії r-го розряду ( , графа 6) ви-значається:
     .
    Підсумки показників кількості працівників і суми заробітної плати для них по j-ї професії (Nj i Sj) визначаються:
     ;    .
    Загальна кількість працівників (N) і заробітної плати для них (S) по відомості (по підприємству в цілому) визначається:
     ;    .
    За даними цієї вихідної форми (графи 1, 2, 5 і 6) формується масив планової потреби в основних робітниках і їхньої заробіт-ної плати PLKADR.

Хостинг від uCoz | Четвер, 14.11.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS