Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » інформаційний менеджмент

Соціально-побутові умови працівників в інформатиці


      Створення нормальних соціально-побутових умов для працівників — важливе, хоча й складне та важко розв’язуване нині соціальне завдання. Щоб виконати його, насамперед потрібно мати повні дані про конкретні соціально-побутові умови працівників: загальний дохід сім’ї та на одного члена, квартирні умови, потреби щодо місць для влаштування дітей у дошкільних дитячих закладах, спортивно-оздоровчих таборах, базах відпочинку, профілакторіях і т. ін.
    Метою складання вихідних відомостей є отримання інформа-ції, яка характеризує зазначені соціально-побутові умови з різних поглядів.
  Про соціально-побутові умови працівників складають вихідні документи двох основних видів:
•    соціальне забезпечення працівників;
•    побутові умови;
•    інше.
Відомості складають за формою за довідковою структурою періодично чи за потребою. Такі відомості відповідні менеджери можуть одержувати за формою, в якій назви рядків (градація працівників за будь-якою ознакою, наприклад, робочим стажем, з урахуванням тих чи інших заслуг тощо) будуть постійними, а граф — змінними.
Наприклад, можлива така градація рядків: перший рядок — працюючі на підприємстві зі стажем до одного або двох років, другий — до трьох або п’яти років, третій — до десяти років, четвертий — ветерани праці, п’ятий — ветерани війни і т. д.
Назви граф визначаються згідно зі змістом відомостей. Так, коли йдеться про житлово-комунальні умови, то в відповідних графах зазначається кількість сімей, у тому числі кількість чле-нів сім’ї, дітей, розмір житлової площі, з якого часу перебуває на обліку на квартиру тощо.
У відомостях про влаштування дітей у дитячі ясла чи садки зазначається кількість сімей, у тому числі членів сім’ї, з них працюючих; кількість дітей ясельного (садкового) віку, з них — тих, які вже відвідують ясла (садок); кількість дітей шкільного віку й т. ін.
У зведених відомостях про доходи сім’ї зазначають категорію персоналу, кількість сімей і членів в одній сім’ї, а також загальний дохід однієї сім’ї, середній дохід на одного члена сім’ї. У решті відомостей — інший зміст рядків і граф форми вихідного документа.
Щоб скласти такі відомості, використовують масив про наяв-них і прийнятих працівників KADR (Блоки 1, 5 і 9), а також спе-ціальні масиви регламентуючої інформації REGLAMI і бібліоте-ки описаних форм вихідних документів BIBFORV. Відомості складають за станом на певну дату як у межах структурних підрозділів, так і по підприємству в цілому, як в аналітичному, так і в зведеному вигляді.
Наприклад, зведені відомості про розміри житла сім’ї і кіль-кості осіб, які там проживають, у розрізі стажу роботи пра-цівників у конкретному структурному підрозділі за станом на певну дату характеризують рівень забезпеченості житлом. У графах форми зазначаються: елементи об’єкта інформації — ка-тегорія персоналу, градація стажу працюючих по роках, а також кількість сімей і загальна площа житла (кв. м), кількість прописа-них, у тому числі дітей, а також середня площа житла на одного прописаного. Ці відомості можна одержати також в аналітич-ному складі.
Складаються й інші вихідні документи, які характеризують, наприклад, виробничі умови працівників, про які потрібно знати менеджерам персоналу.

Хостинг від uCoz | Четвер, 14.11.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS