Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » інформаційний менеджмент

Заробітна плата працівників в інформатиці


Метою складання вихідних відомостей є отримання даних, що характеризують нараховану заробітну плату працівникам у різних аспектах, за різні відрізки часу як в аналітичному (попрізвищевому), так і зведеному складі — по категоріях персоналу і професіях, структурних підрозділах і підприємству в цілому.
Складені вихідні форми з результатною інформацією з різни-ми аспектами даних про нараховану заробітну плату використо-вуються менеджерами персоналу відділу організації праці та за-робітної плати, структурних підрозділів, а в окремих випадках і керівниками підприємства.
Використовуючи масив про наявність і прийняття працівників KADR (Блок 1) і похідний масив нарахованої заробітної плати ZARKADR, а також спеціальні масиви регламентуючої інформації REGLAMI і бібліотеки описаних форм вихідних документів BIBFORV, складають необхідні для менеджерів вихідні відомості, які характеризують структуру нарахованої заробітної плати працівникам за різними ознаками: по видах заробітної плати; категоріях персоналу, посадах (професіях) і видах оплати; категоріях персоналу з визначенням відношення середнього заробітку працівника однієї категорії до іншої; категоріях і видах оплат з визначенням відношення додаткової заробітної плати до основної тощо. Складаються ці відомості в розрізі як по структурних підрозділах, так і по підприємству в цілому за формою з довідковою структурою.
Розглянемо деякі з них.
Структура заробітної плати працівників. Основними структурними групами заробітної плати є: основна і додаткова заробітна плата, премії тощо. Основна заробітна плата визнача-ється такими видами оплат: погодинна, відрядна, відрядно-прогресив¬на, відрядно-преміальна тощо; додаткова заробітна плата — різні види доплат тощо.
Для складання за довідковою структурою відомості про структуру заробітної плати, нарахованої працівникам цеху №__ в звітному місяці використовується масив нарахованої заробітної плати ZARKADR, а також спеціальні масиви REGLAMI і BIBFORV. У графах вихідної форми зазначаються: елементи об’єкта інформації — групи зарплати (графа 1) і види оплат (графа 2), а також сума зарплати по видах оплат (графа 3) і групах зарплати (графа 4), відношення (в %) основної (графа 5) і додаткової (графа 6) зарплати, премії (графа 7) до загальної суми зарплати по цеху (відомості). Підсумок суми заробітної плати по цеху визначається в кінці відомості.
Сума заробітної плати n-х працівників по v-му виду оплати h-ї групи зарплати c-го цеху ( , графа 3), по h-й групі ( , графа 4) і цеху ( ), визначається:
 ;    ;    .
Відношення суми основної заробітної плати ( , графа 5), додаткової зарплати ( , графа 6) і премії ( , графа 7) до загальної суми зарплати по цеху ( ) визначається (в %):
 ;    ;    .
Дані зазначеної відомості використовуються менеджером персоналу цеха для аналізу структури заробітної плати, нарахо-ваної в звітному місяці.
Аналогічну зведену відомість можна складати і по підприємс-тву в цілому не лише за місяць, а й за квартал, рік, а також у порівнянні з відповідним минулим періодом.
Середня заробітна плата працівників та виконання планового фонду зарплати. Використовуючи інформаційні масиви KADR (Блок 1), ZARKADR і спеціальні масиви REGLAMI і BIBFORV, можна скласти відомості, які характе-ризуватимуть рівень заробітної плати в різних співвідношеннях як по структурних підрозділах, так і по підприємству в цілому.
Використовуються менеджерами персоналу відповідного рів-ня для аналізу величин середньої заробітної плати.
Наприклад, складені за довідковою структурою зведені відо-мості про нараховану середню заробітну плату і її співвідно-шення по категоріях персоналу по підприємству в цілому за пев-ний місяць (форма 7.14) характеризують рівень середньої заробі-тної плати працівників різних категорій.
ПЕОМ № _____   Форма 7.14
ЗВЕДЕНІ ВІДОМОСТІ
про нараховану середню заробітну плату і її співвідношення
по категоріях персоналу по підприємству в цілому за певний місяць
Елементи
об’єкта
інформації    Кількість
працівни-ків    Загальна сума
заробітної
плати    Середня сума
заробітної
плати на одного працівника    Величина відношення серед-ньої суми зарплати
однієї категорії до іншої
Категорія
персоналу                1 : 2    1 : 3    1 : 4    і т. ін.
1    2    3    4    5    6    7    8
У зведені відомості включають лише тих працівників, які від-працювали всі робочі дні місяця.
Кількість працівників k-ой категорії ( , графа 2) і їхню зага-льну заробітну плату ( , графа 3) визначають:
 ;    .
Середня заробітна плата на одного працівника ( , графа 4) визначається:
 .
Величина відношення середньої суми зарплати 1-ї категорії до другої категорії ( , графа 5), першої до третьої ( , графа 6), першої до четвертої ( , графа 7) визначаються (в разах):
 ;    ;    .
Крім того, складають відомості за формою з повною структу-рою, які характеризують виконання планового фонду заробітної плати структурними підрозділами і підприємством у цілому. При складанні цих відомостей, крім зазначених масивів ZARKADR, REGLAMI i BIBFORV, використовують і масив пла-нового фонду заробітної плати ZPFONDK.
Зведені відомості про виконання планового фонду заробітної плати по структурних підрозділах і підприємству в цілому за конкретний місяць характеризують рівень використаного фонду зарплати. У графах форми, складеної за повною структурою, зазначаються елементи об’єкта інформації — структурний підрозділ, а також суми заробітної плати — плановий фонд, фактично нараховано, абсолютні й відносні відхилення по структурному підрозділу, а потім підсумки по підприємству в цілому.
Використовуються зведені відомості менеджером персоналу відділу організації праці та заробітної плати для аналізу виконання планового фонду заробітної плати по підприємству в цілому.
Непрацездатність працівників. Важливе значення для мене-джерів персоналу мають складені за довідковою структурою ві-домості про перебування працівників у стані непрацездатності за різними ознаками. Ці відомості складаються в розрізі катего-рій персоналу, посад (професій), видів непрацездатності (за да-ними видів оплат), віку, статі тощо, як по структурних підрозді-лах, так і підприємству в цілому, як за звітний місяць, так і за квартал, рік.
Використовуючи масив про наявність і прийняття працівників KADR (Блок 1, а інколи і Блок 3) і похідний масив нарахованої заробітної плати ZARKADR за певний період, а також спеціальні масиви REGLAMI і BIBFORV, можна скласти, наприклад, відо-мості про перебування працівників у стані непрацездатності за причинами по цеху №__ за звітний період. В графах цієї форми зазначаються: елементи об’єкта інформації — вид непрацездат-ності, категорія персоналу, посада (професія), а також кількість днів (годин) непрацездатності по посаді (професії), категорії пер-соналу, виду непрацездатності і цеху (відомості).
При необхідності система об’єктивного інформаційного забезпечення менеджменту дозволяє зробити розшифровку зазначених відомостей у поіменному складі.
Аналогічні зведені відомості можна складати і по підприємст-ву в цілому не лише за звітний місяць, а й за квартал, рік.
Використовуються менеджерами персоналу різних рівнів для аналізу видів непрацездатності працівників, особливо тих видів, які пов’язані з притаманними підприємству умовами праці.
Складають і інші відомості, які характеризують елементи на-рахованої заробітної плати працівникам.

Хостинг від uCoz | Четвер, 14.11.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS