Головна     Економіка    Наука       Реєстрація   Вхід
Категорії розділу
менеджмент персоналу
інформаційний менеджмент
стратегічний менеджмент
податковий менеджмент
Податковий менеджмент підручник
основи фінансового менеджменту
підручник фінансовий менеджмент
фінансовий менеджмент поддєрьогін
Поддєрьогін фінансовий менеджмент, підручник із предмету
Банківський менеджмент
Все про банківський менеджмент у статтях із підручника про банківський менеджмент
інноваційний менеджмент підручник
Все про інноваційний менеджмент, або менеджмент інновацій
менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підручник з предмету менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Головна » Статті » Менеджмент » основи фінансового менеджменту

Система визначення категорії банку за розміром капіталу

До 1-ї категорії належать банки, які мають такі характеристики:
порушують нормативи Н1, Н2 починаючи з 01.04.98;
порушили протягом кварталу хоча б один з нормативів Н3, Н4 (за середньозваженою);
не додержують порядку і строків формування загального та спеціального резервів для відшкодування можливих втрат за кре-дитними операціями комерційних банків (постанова Правління НБУ від 27.03. 98 №122).
До 2-ї категорії належать банки, які не порушують нормативів капіта-лу, визначених у попередній категорії, але мають від’ємну різницю між сумою доходів та витрат у поточному кварталі (від’ємне значення техніч-ного рахунку 5 999).
До 3-ї категорії належать банки, які не віднесені до 1-ї та 2-ї категорій. 
Категорія банку за капіталом визначається щокварталу. Національний банк України рекомендує комерційним банкам певні обмеження залежно від установленої категорії капіталу.
Банкам 1-ї категорії не рекомендується в  будь-якій формі здійснювати виплату дивідендів (крім виплати дивідендів власними акціями) та викупо-вувати власні акції (частини учасників у статутному капіталі). Банкам 2 категорії виплати дивідендів не повинні перевищувати 50%  понад норма-тивного капіталу (крім виплати дивідендів власними акціями). Банкам 3-ї категорії виплату дивідендів можна здійснювати в межах понаднорматив-ного капіталу. При цьому банкам 2-ї та 3-ї категорій рекомендується здійс-нювати викуп власних акцій ( часток учасників у статутному капіталі) лише в межах зазначеного ліміту і тільки в тому разі, якщо такий викуп не призведе до порушення банком мінімального розміру статутного капіталу та нормативів платоспроможності (Н№) і достатності капіталу (Н4). Про викуп власних акцій або часток всі комерційні банки зобов’язані повідомляти НБУ, а саме: про кожний факт проведення викупу — протягом трьох днів після прийняття відповідного рішення, а про виплату дивідендів або доходів від володіння частками статутного капіталу — за 30 днів та після 30 днів від дати проведення річних зборів акціонерів. У повідомленні комерційний банк має показати розподіл одержаного прибутку, схвалений у встановленому порядку.

Хостинг від uCoz | Четвер, 16.05.2024 | Вітаю Вас Гість | RSS